AK PARTİ GRUP BAŞKANVEKİLİ MUSTAFA ELİTAŞ, KAYSERİ GAZETECİLER CEMİYETİNİ ZİYARET ETTİ

AK PARTİ GRUP BAŞKANVEKİLİ MUSTAFA ELİTAŞ, KAYSERİ GAZETECİLER CEMİYETİNİ ZİYARET ETTİ

Ak Parti Grup Başkanvekili ve Kayseri Milletvekili Mustafa Elitaş, Kayseri Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Veli Altınkaya ve yönetim kurulunu makamında ziyaret etti.

ALTINKAYA, SORUNLARI ANLATTI DESTEK İSTEDİ

               Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Kayseri Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Veli Altınkaya, Kayseri’de faaliyet gösteren gazeteciler ile basın kuruluşlarının sorunlarını dile getirdi.

“GEREKEN YAPILACAK”

Altınkaya’nın talepleri üzerine konuşan  Ak Parti Grup Başkanvekili ve Kayseri Milletvekili Mustafa Elitaş, gazetecilerin dövizle frekans kirası, gazetecilerin yıpranma payı ve sarı basın kartının birçok yerde geçersiz olmasıyla ilgili mesleki sorunlar konusunda da gerekli girişimleri yapacağını anlatarak dövizdeki dalgalanmayı masaya yatırdı ve “Maalesef 18 Mayıs'ta dövizle ilgili bir hadise yaşandı. Ama bu psikolojik mücadeleyi kazandık. Merkez Bankası ve hükümetimiz bu dalgalanmayı düzeltti” dedi.

'KİŞİLİK CELLATLIĞI YAPANLARA SORUŞTURMA AÇILMALI'

Elitaş, sosyal medyada sahte hesapların dolaşmasının ve bu hesaplarla da yayın yapılmasını doğru bulmadığını belirterek, “Bu kişilik cellatlığı yapanlar teşhir edilmeli ve haklarında soruşturma açılmalıdır. Kanuni işlemler yapılmalıdır. Basındaki yıpranma konusunda gelince şu ayrımı iyi yapmalıyız. Her değil er basın mensuplarının, sahadaki gerçek basın emekçilerinin omzunda kamerayla koşturan bel ve boyun fıtığı olanlar için bu katkı yapılmalıdır. O zaman yıpranma payı adil olur” diye konuştu.

Facebookta Paylaş